Bugun...


Esmeri Alev Ekebaş

facebook-paylas
DATÇA BADEM ÇİÇEĞİ FESTİVALİ
Tarih: 18-02-2020 16:11:00 Güncelleme: 18-02-2020 16:11:00


Datça Havadis: Haber ve Fotoğraf  (Esmeri Alev Ekebaş) DİĞER FOTOĞRAFLAR FOTO GALERİ'DE 

Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Datça Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenen “Datça Badem Çiçeği Festivali” 7-8-9- Şubat 2020 günlerinde gerçekleşti. Türkiye’nin önde gelen badem üreticilerinin olduğu Datça Yarımadası, Şubat başlarında pembe beyaz açmaya başlayan badem çiçekleri, doğası, tarihi, coğrafyası, havası, yerel kültürü ile Datça Badem Çiçeği Festivali’n de binlerce ziyaretçiyi ağırladı. Ülkemizin badem üretiminin %10 karşılayan Datça Yarımadası, susuz tarımla yetiştirdiği 85 çeşit bademi ile dünyada adını duyuruyor. Baharın gelişini müjdeleyen badem çiçeklerinin, papatyalar ile buluşup, enfes görüntülerin ortaya çıktığı bu ayda Datça Badem Çiçeği Festivali üç yıldır yurdun dört bir yanından binlerce ziyaretçiyi ağırlıyor. Ege ve Akdeniz’i kucaklayan Datça’nın yerel kültürünü, balını, bademini, yöresel lezzetlerini, el emeği ürünlerini, hediyelik eşya stantlarını ziyaret etmek isteyenler, halk oyunları, konserler, etkinlik atölyelerini deneyimlemek isteyenler Datça’daydı.

Festival 7 Şubat günü saat 12.00 de Datça Badem Çiçeği Festival korteji ile başladı. Korteji önünde yürüyen maskot BADEM ÇOCUK çok ilgi gördü. Dibekdere davul zurna ekibi, Hızırşahlı kadınlarla gelin alma gösterisi, kurulan panayır alanlarında, badem ürünleri satışından yöresel yemeklere, doğal üretim workshoplarından Datça’da üretilen el işi takı ve hediyelik ürünlere, yöreye has dans gösterilerinden müzik dinletilerine pek çok etkinlik düzenlendi. MUTSO Festivalde açtığı stant da coğrafi işaretlerini aldığı Muğla Saraylısı, Muğla Göce Tarhanası ve Muğla Köftesini n tanıtımını gerçekleşti. Datça yerli üreticisi stantlarda Datça Bademi, Datça Balı tanıtımını gerçekleştirdi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Bandosu izleyenlerin beğenisini kazandı. Datça’nın yerelden evrensele uzanan kültür ve sanat iklimi festivalin her anında hissedildi.

Sayın Datça Kaymakamı Mesut Çoban, Sayın Garnizon Komutanı Hv.Bnb. Hilmi Özkan, Datca Jandarma Komutan Vekili Eren Öztürk, Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar, Datça Kıdemli Cumhuriyet Savcısı Cihat Yitgin, Datça İlçe Emniyet Müdürü İsmail Toygun, Datça Cumhuriyet Savcısı Fatih Yurdakul, MUTSO Meclis Başkan Yardımcısı Deniz Dakikoğlu, ve Yönetim Kurulu Üyesi Selma Ünal, konuk olarak Muğla Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Nadir Yağcı, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası ADINA Meclis Başkanı H. Koray Özcan, Muğla Büyükşehir yetkilileri, 3. Datça Badem Çiçeği Festivali konuğuydu. Festivale çok sayıda STK katıldı. Engelim Olmayın Derneği, Datça Kent Konseyi Kültür sanat Bilim Grubu, Datça Yerel Tohum Derneği, Datça Kültür Sanat Dayanışması, Veli-der Datça Şubesi, Mor Pedal Datça, Datça Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, Datça Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü, Gökyüzü Çocuk Kültürü ve Sanat Derneği, Trac ve Ame Sar Datça Temsilciliği katkı sundu. Metamorfoz Sanatevi etkinlikler ile gündemdeydi.

Datça’da yaşayan 28 yazarın imza günü oldu.

Açılış konuşmasını Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar yaptı: ‘’Datça’nın insanı huzur içinde, barış içinde, birlik içinde Datça Badem Çiçeği Festivali’nin üçüncüsünü yapıyoruz. Festivalimiz Datça’nın Datçalı’nın festivali. Bunu hep beraber yapabiliyorsak güzeliz. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Datça bademin bir ülkesi. Datça Bademi, Amerikan bademinden daha lezzetlidir. Şubat Ayı’nın, Datça’nın havasının ona vermiş olduğu ayrı bir lezzet vardır. Bademi yediğimiz zaman, ben şuna inanıyorum, bedenimiz sağlıklı, yüreğimiz sevgi dolu oluyor. 3. Datça Badem Çiçeği Festivali bir şeyi yaparken, dostça, arkadaşça, sevgiyle yapabileceğimizin bir göstergesi oldu.‘ dedi.

Engelim Olmayın Derneği Ritm ve Dans Gösterisi coşkuyla izlendi.

Plastik Sanatlar Sergisi Açılışı (Liman Sanat Galerisi) açılışı gerçekleşti. Hızırşahlı Kadınlar Halk Oyunu Gösterisi- Betçe Sanat Merkezi Halk Oyunları Gösterisi- Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları Gösterisi, İsa İnan Şiirleri dinletisi, Cengiz & Taylan (Duduk – Santur) konseri, İmran Aydın Çimen konseri, Pis Yeni konseri, Dj Özge Ç. Denizci, Necati ve Saykolar konseri Datça Cumhuriyet Meydanı’n da gerçekleşti.

Festivalde, en iri badem kimin, en hızlı badem kıran kim yarışmalarının yanı sıra, halk oyunları ve dans gösterileri gibi çeşitli etkinlikler, Badem Çiçeği Amatör Fotoğraf Yarışması ilgi gördü, festival komitesine başvurular çok oldu.

Datça Yarımadası’nın en hızlısı kim! En Hızlı Traktör Sürme Yarışması heyecanlı geçti. Bir badem tarlasındaki en önemli faaliyet, her sene en az iki kere sürülmesidir. Bu yüzden çiftçilerimiz, yarımadanın zorlu arazi şartlarında traktörün ustası olmuşlardır. Datça Badem Çiçeği Festivali’nde onların en ustası seçildi. Yarışma basit, 2 dönümlük bir tarlada her şoför aynı traktörü kullanarak sürüm yapacak, en hızlı süren çiftçi belirlenecek ve 1000 TL ödülü alacak. Palamutbükü mahallesi Festival alanı yanında yarışma yapıldı. Katılımcılar traktör kullanmayı çok iyi derecede bilen ve bunun teyidi ilgili muhtarlıkça yapılan çiftçilerdi. Acemi, ehliyetsiz, muhtarlığın ustalığına kefil olmadığı sürücüler yarışmaya katılamadı. Bakımı, sigortası mükemmel durumda bir traktör bu yarışma için bir günlüğüne tahsis edildi. Katılımcılar sırasıyla, kültivatör (kazayağı) ile tarlayı enine ve boyuna sürdüler. Bu sürümün eksik alan kalmayacak şekilde ve ağacın diplerine mümkün olduğunca yapılmasını gerçekleştiren ilk üç kişi belirlendi ve ödülleri kazandılar. Yarışma ilk kez gerçekleştirildi.

Bademine güvenen Datça’lı üreticilerin katıldığı ‘En İri Badem Yarışması’ ilginç anlara sahne oldu. Datça Yarımadası’nda ülkemizde ve dünyada bilinen en iri badem türleri yetişiyor. Bu yarışmada bir dünya rekoru çıkabilirdi. Katılım çok basitti, bir avuç 50 gr badem en iri bademleri ile üreticiler festival komitesine başvurdu. Sadece Datça’da badem üreten üreticilerin katıldığı yarışmada ödül birinciye 1000 TL. İlk üç belirlendi. Festivale neşe katan bir yarışma oldu.

Bileğine güvenen yarışmacıların katıldığı ‘En Hızlı Badem Kırma Yarışması’ Çok değil on yıl öncesine kadar bademler hep elle kırılırdı, artık azalsa da köylerimizde elle kıran usta eller var. Badem kırma ustası ninelerimiz, gençler, dedelerimiz, kendine güvenen herkes bu yarışmaya katıldı. Birinciye ödül verildi. Yarışma çok basitti. 2 dakika içinde sağlam olarak en fazla badem kıran kazanacak. Hareketli, keyifli, güzel görüntülere sahne olan yarışma Palamutbükü ve Cumhuriyet Meydanı’n da gerçekleşti.

REŞADİYE Mahallesi (Meydan – Kavakdibi) El İşi ve Yemek stantları açıldı.

Etnografya Sergisi gezenleri etkiledi. Açık Hava Sergisi (Eski Reşadiye Fotoğrafları), Sesli Hikâye Dinletisi (Konuşan Çınar’dan Hikayeler), Eşekle Gezinti çok ilgi çeken etkinliklerdi.

HIZIRŞAH

El İşi ve Yemek Stantları (Hızırşah Köy Okulu Bahçesi) açıldı. Hızırşah Kültür Evi Ziyaretleri yapıldı. Hızırşah Kültür Evi Arkeoloji Sergisi ziyaret edildi.

PALAMUTBÜKÜ

Yiyecek ve El İşi Stantları (Palamutbükü Sahil Yolu) açıldı.

ESKİ DATÇA

Yiyecek ve El İşi Stantları (Eski Datça Sokakları) açıktı.

Datça Badem Çiçeği Festivali 2. günü 8 Şubat 2020 etkinlikler Datça Cumhuriyet Meydanı’n da başladı. Datça’nın diğer mahallerinde de Festival rüzgârı esmeye devam etti.

Reşadiye Özel Eğitim Öğrencileri ve Öğretmenleri Müzik Topluluğu, Kent Konseyi Halk Oyunları Ekibi Gösterisi, Ege Kafası konseri, En iri badem kimin yarışması, Datça Gökyüzü Çocuk Korosu, Eski 45’likler Orkestrası konseri, En Hızlı Badem Kırma Yarışması yapıldı.

Yarışmaların Ödül Töreni’n de kazanan yarışmacıların ödülleri dağıtıldı.

Bademcilik ve Arıcılık üzerine söyleşi yapıldı.

İki Adam bir Madam konseri, Rampapa Band konseri, Dj. Emre Ayhan ile Datça Badem Çiçeği Festivali coşkuyla devam etti.

Ege Gecesi Muğla Büyükşehir Belediyesi Orkestrası ile Datça Badem Çiçeği Festivaline damgasını vurdu.

REŞADİYE (Meydan / Kavakdibi)

Dibekdere Davul Zurna Ekibi, yöresel çalışma gösterileri: Bulgur çekme, badem kırma, kilim dokuma sepet örme vs. Eski Reşadiye Fotoğrafları Sergisi, Eşekle Gezinti, Sesli Hikâye Dinletisi, Yiyecek El İşi Stantları festival için gelen ziyaretçilerin ilgisini çekti.

Keşkek Dövme Gösterisi sonrası keşkekler yendi.

Cengiz Taylan (Meydan) konseri vardı.

Kocaev (Mehmet Ali Ağa Konağı) Dünü Bugünü Yarını (katılım 30 kişi ile sınırlı) sunumu yapıldı.

Ozan & Yeşim (Meydan) konseri alkışlarla taçlandı.

Eski Çocuk Oyunları ile Buluşma (Gökyüzü Çocuk Derneği) Hızırşah, Palamutbükü ile eş zamanlı etkinlik. Çocuklar ve ailelerinin ilgilerini çekti.

Keşkek Dövme Gösterisi (Kavakdibi) yapıldı.

Tülin & Zafer (Meydan) konseri ilgi gördü.

Yusuf Ziya Özalp Kitap İmza Saati (Datça Kazan Betçe Kepçe) kitabını imzaladı.

Gocaman Trio (Reşadiye Meydan) konseri çok güzeldi.

HIZIRŞAH

Hızırşah Kültür Evi Gezisi Arkeoloji Sergisi gezildi.

Antik Dönem Zirai Aletleri Sunumu, İpek Atölyesi, Hızırşah’a Yürüyüş (Tarihi Hızırşah Camii ve İpek Atölyeleri Ziyareti, Eski Çocuk Oyunları ile Buluşma (Gökyüzü Çocuk Derneği – Reşadiye, Palamutbükü ile eş zamanlı etkinlik), Hızırşahlı Kadınlar Halk Oyunu Gösterisi – Gelin Alma, İpek Atölyesi ilgi gördü

Hızırşah’a Yürüyüş Bisiklet Grubu etkinliğine katılım fazlaydı.

Beste & Gökay konseri izleyenleri coşturdu.

PALAMUTBÜKÜ

Yiyecek içecek stantlarından alışverişler oldu.

En Hızlı Bademlik Sürme Yarışması (Yer. Festival Alanı Yanı) heyecanlı geçti

En Hızlı Badem Kırma Yarışması (yer: Festival Alanı) katılımcılar Datça köylüleri hünerlerini gösterdiler.

Konser – Dj. Necati Türker & Fuat Palanduz, İki Adam Bir Madam konserleri arka arkaya bizleri büyüledi.

Eski Çocuk Oyunları ile Buluşma ilginç görüntülere sahne oldu.

Beste & Gökay konseri, Betçe Sanat Merkezi Halk Oyunları Gösterisi, Dj, Ege Kafası konseri beğeni topladı.

ESKİ DATÇA

Yiyecek İçecek Stantları ziyaretçiler ile doldu taştı.

Eski Datça’yı Can Yücel Şiirleri ile Donatıyoruz – Eski Datça Sokakları yapıldı.

Can Yücel Şiirleri – Açık Sahne (Orhan’ın Kahvesi) seslendirildi.

Onur Hacet / İlker Görgülü (Orhan’ın kahvesi) konseri güzel geçti.

Datça Badem Çiçeği Festivali 3. gün etkinlikleri

Datça Cumhuriyet Meydanı

Zeynep Demirkan – Yunus Emre Yalçınkaya konseri, Müfide İnselel konseri, Datça Akademi Jimnastik ve Dans Gösterisi, Pis Yeni konseri, Neşeli Patiler Gösteri, Beste & Gökay konseri, Dj Canbey Kurtuluş performansı etkileyiciydi.

REŞADİYE

Dibekdere Davul Zurna Ekibi, yöresel çalışma gösterileri: Bulgur çekme, badem kırma, kilim dokuma sepet örme vs. Eski Reşadiye Fotoğrafları Sergisi, Eşekle Gezinti, Sesli Hikâye Dinletisi, Yiyecek El İşi Stantları ilgi gördü.

Keşkek dövme Gösterisi, Kent Konseyi Halk Oyunları Gösterisi festivale coşku kattı.

Kitap imzalama Yusuf Ziya Özalp “Datça Kazan Betçe Kepçe” İmza gününe ilgi yoğundu.

Ege Kafası konseri, Keşkek Dövme gösterisi yapıldı.

Kocaev (Mehmet Ali Ağa Konağı) Dünü Bugünü Yarını (katılım 30 kişi ile sınırlı) sunum yapıldı.

Halk Eğlencesi Geleneksel ve Çağdaş Yarışmalar (Çuval Yarışı, Yumurta Taşıma, En Yavaş Bisiklet Sürme, oyun havaları vs.) neşeli geçti.

HIZIRŞAH

Dibekdere Davul Zurna Ekibi, yöresel el işi yapım gösterimi, yiyecek ve el işi stantları gezildi.

Selim Gönüldaş TSM Topluluğu (Yer: Hızırşah Kültür Evi) konseri beğeni topladı.

Hızırşah Kültür Evi ve Arkeoloji sergisinin gezilmesi, Antik Dönem Yazılarında Datça’da tarım (Hızırşah Kültür Evi), İpek Atölyesi (Özemek İpek Atölyesi) gezildi.

Bisiklet Grubu ve Yürüyüşçülerle Hızırşah’a Yürüyüş (Hızırşah Kültür Evi – Hızırşah), Dj performansı, Hızırşah Kültür Evi ve Arkeoloji sergisinin gezilmesi (Hızırşah Kültür Evi), İpek Atölyesi (Özemek İpek Atölyesi) gezildi.

Bisiklet Grubu ve Yürüyüşçülerle Hızırşah’a Yürüyüş, Gocaman Trio (Hızırşah Okul Bahçesi konseri) ile program son buldu.

PALAMUTBÜKÜ

Yiyecek ve El İşi stantları ilgi gördü.

Pis Yeni konseri, Konser – Rampapa band, Konser – Grup Hayam, Dj performansı ile festival programı sona erdi.

ESKİ DATÇA

Yiyecek ve El İşi Stantları

Can Yücel Şiirleri Sergisi Açılışı ile etkinlikler noktalandı.Bu yazı 461 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Trabzonspor 26 15 3 8 59 28 53 +31
2 Başakşehir FK 26 15 3 8 50 25 53 +25
3 Galatasaray 26 14 4 8 44 20 50 +24
4 Sivasspor 26 14 5 7 47 29 49 +18
5 Beşiktaş 26 13 8 5 40 32 44 +8
6 Alanyaspor 26 12 7 7 44 25 43 +19
7 Fenerbahçe 26 11 8 7 46 34 40 +12
8 Göztepe 26 10 9 7 31 30 37 +1
9 Gaziantep FK 26 8 10 8 36 41 32 -5
10 Denizlispor 26 8 11 7 26 34 31 -8
11 Antalyaspor 26 7 10 9 29 43 30 -14
12 Gençlerbirliği 26 7 12 7 33 44 28 -11
13 Kasımpaşa 26 7 14 5 38 50 26 -12
14 Konyaspor 26 5 10 11 21 33 26 -12
15 Yeni Malatyaspor 26 6 13 7 38 40 25 -2
16 Çaykur Rizespor 26 7 15 4 26 44 25 -18
17 MKE Ankaragücü 26 5 13 8 23 45 23 -22
18 Kayserispor 26 5 14 7 28 62 22 -34
Takım O G M B A Y P AV
1 Hatayspor 28 15 5 8 38 23 53 +15
2 BB Erzurumspor 28 13 7 8 30 22 47 +8
3 Bursaspor 28 14 7 7 43 35 46 +8
4 Adana Demirspor 28 12 7 9 55 35 45 +20
5 Akhisarspor 28 12 7 9 36 31 45 +5
6 Fatih Karagümrük 28 11 7 10 40 34 43 +6
7 Altay 28 11 7 10 36 30 43 +6
8 Ümraniyespor 28 11 10 7 39 39 40 0
9 Giresunspor 27 10 9 8 30 33 38 -3
10 Keçiörengücü 28 8 9 11 21 22 35 -1
11 Balıkesirspor 28 8 9 11 30 33 35 -3
12 Menemenspor 28 9 11 8 32 38 35 -6
13 İstanbulspor 27 7 8 12 38 34 33 +4
14 Altınordu 28 7 11 10 32 39 31 -7
15 Boluspor 28 4 11 13 24 36 25 -12
16 Osmanlıspor FK 28 6 13 9 32 42 24 -10
17 Adanaspor 28 3 14 11 26 42 20 -16
18 Eskişehirspor 28 7 16 5 32 46 17 -14
Takım O G M B A Y P AV
1 Samsunspor 28 23 1 4 64 11 73 +53
2 Manisa FK 28 19 3 6 79 31 63 +48
3 Hekimoğlu Trabzon 28 17 7 4 51 34 55 +17
4 Sancaktepe FK 28 16 8 4 51 23 52 +28
5 İnegölspor 28 13 9 6 41 30 45 +11
6 Afjet Afyonspor 28 13 11 4 47 30 43 +17
7 Tarsus İdman Yurdu 28 14 13 1 45 39 43 +6
8 Pendikspor 28 11 10 7 40 39 40 +1
9 Sarıyer 28 11 10 7 34 33 40 +1
10 Zonguldak Kömürspor 28 9 10 9 35 37 36 -2
11 Çorum FK 28 11 14 3 36 42 36 -6
12 Hacettepe Spor 28 11 15 2 37 48 35 -11
13 1922 Konyaspor 28 9 13 6 38 45 33 -7
14 Kırklarelispor 28 8 11 9 25 41 33 -16
15 Başkent Akademi FK 28 9 15 4 37 41 31 -4
16 Amed Sportif 28 7 14 7 28 46 28 -18
17 Gümüşhanespor 28 7 17 4 31 57 25 -26
18 Şanlıurfaspor 28 0 27 1 10 102 14 -92
Takım O G M B A Y P AV
1 Serik Belediyespor 28 16 5 7 49 24 55 +25
2 24Erzincanspor 28 14 4 10 47 22 52 +25
3 68 Aksaray Belediyespor 28 14 6 8 43 27 50 +16
4 1928 Bucaspor 28 14 7 7 47 34 49 +13
5 Artvin Hopaspor 28 12 5 11 38 21 47 +17
6 Düzcespor 28 12 6 10 32 18 46 +14
7 Karaköprü Belediyespor 28 10 6 12 25 22 42 +3
8 Çatalcaspor 28 9 5 14 39 28 41 +11
9 Silivrispor 28 8 6 14 37 31 38 +6
10 Sultanbeyli Bld. 28 9 8 11 33 27 38 +6
11 Kızılcabölükspor 28 8 8 12 39 37 36 +2
12 Yomraspor 28 9 10 9 28 30 36 -2
13 52 Orduspor FK 28 7 7 14 21 20 35 +1
14 Çankaya FK 28 9 12 7 33 37 34 -4
15 Şile Yıldızspor 28 6 11 11 23 30 29 -7
16 Erzin Spor Kulübü 28 6 12 10 27 34 28 -7
17 Tokatspor 28 1 23 4 16 66 7 -50
18 Manisaspor 28 1 24 3 16 85 0 -69
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 03/04/2020 Alanyaspor vs Trabzonspor
 04/04/2020 Kayserispor vs Gençlerbirliği
 04/04/2020 MKE Ankaragücü vs Başakşehir FK
 04/04/2020 Galatasaray vs Gaziantep FK
 05/04/2020 Yeni Malatyaspor vs Göztepe
 05/04/2020 Kasımpaşa vs Fenerbahçe
 05/04/2020 Konyaspor vs Sivasspor
 05/04/2020 Denizlispor vs Beşiktaş
 06/04/2020 Antalyaspor vs Çaykur Rizespor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 16/03/2020 Eskişehirspor 1 - 4 Adana Demirspor
 16/03/2020 Altınordu 1 - 1 Balıkesirspor
 15/03/2020 Osmanlıspor FK 1 - 1 Giresunspor
 15/03/2020 Akhisarspor 0 - 0 BB Erzurumspor
 15/03/2020 Adanaspor 1 - 1 Keçiörengücü
 15/03/2020 Menemenspor 2 - 2 İstanbulspor
 15/03/2020 Hatayspor 2 - 0 Ümraniyespor
 14/03/2020 Bursaspor 1 - 1 Boluspor
 14/03/2020 Fatih Karagümrük 2 - 2 Altay
 05/04/2020 Eskişehirspor - Altay Eskişehirspor ligdeki son 7 maçında hiç kazanamadı  Altay yenilmez
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 22/03/2020 Elazığspor 0 - 0 Ankara Demirspor
 18/03/2020 Van Spor 2 - 1 Ergene Velimeşe
 15/03/2020 Bodrumspor 0 - 1 Bandırmaspor
 15/03/2020 Kardemir Karabükspor 0 - 1 Niğde Anadolu FK
 15/03/2020 Ergene Velimeşe 0 - 3 Tuzlaspor
 15/03/2020 Van Spor 0 - 1 Sakaryaspor
 15/03/2020 Sivas Belediyespor 0 - 3 Kastamonuspor
 15/03/2020 Kahramanmaraşspor 0 - 1 Kırşehir Belediyespor
 15/03/2020 Uşak Spor 3 - 0 Elazığspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 18/03/2020 Artvin Hopaspor 0 - 1 Sultanbeyli Bld.
 18/03/2020 Yomraspor 1 - 0 Serik Belediyespor
 15/03/2020 Kızılcabölükspor 1 - 0 Erzin Spor
 15/03/2020 Manisaspor 0 - 4 68 Aksaray Belediyespor
 15/03/2020 Serik Belediyespor 0 - 0 Düzcespor
 15/03/2020 Sultanbeyli Bld. 2 - 2 Silivrispor
 15/03/2020 Çatalcaspor 1 - 1 24Erzincanspor
 15/03/2020 Tokatspor 1 - 2 1928 Bucaspor
 15/03/2020 Artvin Hopaspor 2 - 1 Çankaya FK
resmi ilanlar

Web sitemize nasıl ulaştınız?


nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI