istanbulescortsitesi
Bugun...


Celal ERSOY

facebook-paylas
BUGÜN EMİNE BULUT! YA YARIN?
Tarih: 24-08-2019 13:46:00 Güncelleme: 24-08-2019 13:51:00


Nasıl bir toplum olduk, anlamak mümkün değil. Çevreye, insanlara saygısız, sabırsız, kindar, birbirinin gözünü oymaya bakan insanlar.

Ülkemizde ortalama her gün KADIN CİNAYETİ işleniyor! Ortalama her gün neden yan baktın cinayeti işleniyor. Magandalar trafikte yol kesip, pompalı tüfekle terör estiriyor. Alacaklısı ile konuşmaya giden şahıs, 10 dakika sonra yanında getirdiği tüfekle çok rahat bir şekilde vatandaşı öldürüyor. Emekli ordu mensubu, rast gele sokakta 3 kişiyi katlediyor. Evi ateş altında olan vatandaş yardım çağırıyor. Ama gözünü kan bürümüş insan topluluğu, yardıma gelenlerden 6 kişiyi katlediyor. Sanki, öldürmek olsun, kim olursa olsun der gibi! Çoğunluk silahla, bıçakla, kılıçla, satırla, muştayla dolaşıyor! Kimseye selam vermeye de gelmiyor. Yanlış anlar pisi pisine başımıza iş almayalım diye. Bu gün için yaşamamız bile pamuk ipliğine bağlı, şansa kalmış.

Yıllardır, dikkat edin onlarca kadın cinayeti olur, aralarından birinde halk çok tepki gösterir. Örneğin, Münevver Karabulut, Özgecan Arslan, Ayşe Paşalı, Şule Çet, Leyla Aldemir, Hatice Kavak cinayetlerinde olduğu gibi. Bugünde Emine Bulut vahşi bir cinayete kurban gitti. Toplum yine ayakta, kınamalar, protestolar. Ardından hemen siyasetçiler de havada kalan beyanat ve vaatlerine başladılar. Açıklama üzerine açıklama yapıyorlar. Tıpkı geçmiş yıllarda olduğu gibi.    

Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığı da, Emine Bulut'u katleden CANİ hakkında “canavarca hisle tasarlayarak adam öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis talebiyle iddianame düzenlemiş. Ne olacak? Netice değişecek mi?

Kadın cinayetlerinde, ara sıra tepki gösterilince istenecek cezalar, hayatını kaybeden kadınları geri getirmez! Ancak, bu cinayetleri işlemeden önce CAYDIRICI tedbirler alarak, ağır kanunlar çıkararak önlenebilir.

Biz halâ havanda su dövüyoruz. Günlük beyanatlarla vatandaşın gazını almaya bakıyoruz.

Yetti artık, gerçekten yetti! Geçici uzaklaştırma, kısmi koruma kararlarıyla bu işler çözülmüyor. Bu güne kadar ilgili konuda Bakanlık yapanlar bu işi çözemedi KALICI çözümleri de bu iktidarın çözeceği umutları tükenmiştir. Bundan sonra da devam edecek cinayetlerin baş sorumluları da, ilgili siyasetçilerdir.

Bazı kadınların düşüncesi de ürkütücüdür. Kadın cinayetleri politiktir çünkü gitgide muhafazakar bir toplum haline getiriliyoruz. Muhafazakar bir toplumun içerisinde erkek şiddeti neredeyse meşrudur. Çünkü erkeğe itaat etmek istemeyen kadın suçludur.

Kadın cinayetleri politiktir çünkü eğitim sistemimizin temeli dahi cinsiyetçiliğe dayanıyor!” demektedirler.

İşte toplumu bu yöne sürüklemekten vazgeçilmelidir

Yazımı, Rahmetli yazarımız Yalçın Uysal’ın Kadınlar Günü için yazdığı bir yazının başlığı ile bitirelim. KADINLAR SİLAHLANIN!   

C.E.Bu yazı 311 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI