Bugun...


Celal ERSOY

facebook-paylas
10 KASIM
Tarih: 10-11-2019 11:12:00 Güncelleme: 10-11-2019 11:12:00


“Savaşta Türkiye’yi kurtaran, savaştan sonra da Türk Ulusunu yeniden dirilten Atatürk’ün ölümü, yalnız yurdu için değil, Avrupa için de en büyük kayıptır. Her sınıf halkın O’nun ardından döktükleri içten gözyaşları bu büyük kahramana ve modern Türkiye’nin Ata’sına layık bir tezahürden başka bir şey değildir. ‘ Winston Churchill İngiltere Başbakanı, 1938

Ulu Önder, Dünya Lideri, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 81. Yılında saygı, rahmet ve özlemle anıyoruz.

Bilhassa son 17 yılda her yönde dile getirilen ATATÜRK düşmanlığı, birlik ve beraberlik içinde yaşayan milleti, kamplara bölerek, kutuplaştıran siyaset anlayışı, ülkemizi bilhassa ekonomi, eğitim, sağlık ve komşuluk ilişkileri bakımından gerilere götürmüştür.
Maalesef millet olarak ta  ATA’mızın bıraktığı mirası koruyamadık! Her alanda, okullarda, Stadyumlarda, Hastanelerde ve bir çok kamu kuruluşlarında ATATÜRK isminin kaldırılmasını ne yazık ki önleyemedik.
Atatürk’ün mirası Orman çiftliğinin talan edilmesi, dünyaya buğday satarken, saman ithal eden ülke olduk. Hayvancılık baş tacımızdı, onu da bozduk, SIRP Gavurunun etini ithal etmek zorunda kaldık.
Yani, kalkınan ve hep ileri doğru giden bir ülke bırakan ATATÜRK’ten, geriye doğru giden bir ülke olduk.
Dini siyasetle kirlenmemesi için ona saygınlık duyup ayıran Atatürk’ün, devlet idaresini beğenmeyenler, Dini kullanarak Diyanet’te, Camide, mezar başında, okullarda siyaset yaptılar, yapıyorlar!
Atatürk’ten kalan mirasın çoğu özelleştirme adı altında satıldı.
Önce, okullardan ANDIMIZ’I kaldırmakla başlayan ATATÜRK’Ü unutturma politikalarına bir çok yerde ATATÜRK ismini silerek devam edenler en son eğitim müfredatından da ATATÜRKÜ ve ZAFERLERİNİ kısmen de olsa azaltarak acaba Atatürk sevgisini, ismini, cismini unutturabilir miyiz? hevesi içindeler.
Ama görünen o ki, ATATÜRK’Ü silmeye çalıştıkça, çoğalmalar başladı!
Hatta izlenen yanlış politikalar neticesinde gelinen durumdan memnun kalmayan İKTİDAR PARTİSİ de ATATÜRK’E sarılmaya başladılar. Bunun ne derece inandırıcı olacağını ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

Günümüzde izlenen politikanın, Demokrasiden ve Atatürk’ün gösterdiği yoldan ayrılmanın başka sapkın yollarda macera aramanın yanlışlığını biliyorlar, görüyorlar. Çarenin de Atatürk ilke ve inkılaplarında olduğunu da biliyorlar ama, ne hikmetse kibirlerinden Atatürk’ün, dünyada gördüğü saygı ve sevgiyi, O’nun gösterdiği yolun doğruluğunu kabullenemiyorlar!
ATATÜRK ismini çoğu yerlerden silmeye unutturmaya çalışsalar da, tüm okulları imam yetiştirmek üzere çevirseler de Gazi Mustafa Kemal Atatürk sevgisinin çoğalmasını engelleyemezler!

Ulu Önder, Dünya Lideri, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 81. Yılında bir kez daha saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz.

C.E.Bu yazı 282 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI