Bugun...


Aydın ERDOĞAN

facebook-paylas
AKTÜEL SİYASET
Tarih: 17-01-2019 20:35:00 Güncelleme: 17-01-2019 20:35:00


“ET VE TIRNAK”

Hükümet, “Et ve Tırnak” konusunu sıkça ele almaya başladı. (KERKÜK ve MUSUL) Misak-ı Milli hudutları dışında kalınca, Lozan’da İSMET PAŞANIN tezi, “Kürtler 1000 senedir, beraber yaşadığımız kardeşlerimizdir. Et tırnaktan ayrılır mı?” demişti.

Sonradan 1925 isyanı, şeriat isteriz diye başlayınca Musul ve Kerkük’te başlatılan plebisit (Halk oylaması) gevşedi. Alel usul yapıldı. Beklenilen sonuca ulaşılamadı. Şimdi, bu kavrama sıkı sıkı sarılıyorlar.

Acep nedendir?

***

İMAMOĞLU’NUN GAYRETLERİ

İstanbul Belediye başkanlığı için CHP tarafından aday gösterilen EKREM İMAMOĞLU bir şeyler yapıyor!

Karşısında, AK Partiden aday gösterilen TBMM Başkanı Binali Yıldırım var. Partisinin görüşüne uyan İmamoğlu, 94. Maddeye uymayan AK Parti adayını Meclis Başkanı olarak niteliyor!

Oysa onursal Başsavcı ne diyor?

Ona bakmak gerekmez mi?

***

ENVER ÖREN 1976 da, ILICAK’TAN BİR TOP KAĞIT İSTERDİ

Kurduğu tarikatın lideri geçinen Enver Ören, 1976-1977 yıllarında TÜRKİYE GAZETESİNİ çıkarabilmek için KEMAL ILICAK’tan BİR TOP kağıdı benim yanımda istedi. Kemal Ilıcak Akdeniz Haber Ajansı Ankara Temsilciliğinden, İstanbul’da basılan Türkiye Gazetesi için bir top kağıt verilmesini kerhen de olsa telefonla bildirdi.

O yıllarda Demirel’e yaranmak isteyen Enver Ören’in tafrası bununla kalmadı.

 Daha sonraları gazetesinin ünitelerini gezen Enver Ören bir bardak su ister, ardından sudan bir yudum alarak bırakırdı. “Şeyhlerinin” içtiği suyu içmek isteyen bu günlerin gazetecileri adeta yarışırlardı. Kimler?

Ayıp olur diye isim vermeyeceğim.

***

 Bu yazı 607 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI