Bugun...Gülada Sahaya İndi

Gazetemize Gönderilen yazılı basın açıklaması özetle şöyle;

facebook-paylas
Tarih: 28-01-2019 17:43

Gülada Sahaya İndi

Cumhur İttifakı Datça Belediye Başkan Adayı Feyzullah Gülada MHP Genel Merkezi tarafından Ankara’da düzenlenen aday tanıtımının ardından Datça’da teşkilat ve seçmenlerle bir araya geldi. Başkan adayı Gülada’yı Datça’ya gelişinde MHP ve AK Parti teşkilatları 150 araçlık bir konvoyla karşıladı. Seçim ofisinde Basın açıklaması yapan MHP Belediye Başkan adayı Feyzullah Gülada; “Datça’nın geleceğini ve vizyonunu birlikte dizayn etmeliyiz. Datça’mızı şehirleştirmeden büyütmek, dev haline getirmeden geliştirmek, cüce olarak bırakmadan da güzelleştirip marka haline getirmek istiyoruz” dedi. Basın toplantısı sırasında konuşması sık sık alkışlarla ve sloganlarla kesilen Gülada şunları söyledi; ”31 Mart Mahalli idareler seçimleri için il ve ilçe teşkilatımızın teveccühleri ve genel merkezimizin uygun görmesi ile Datça’dan belediye başkan adayı oldum. Vermiş olduğum adaylık kararı benim tek başıma aldığım bir karar değil.  Bu karar bir anlamda Datça’nın bir irade beyanıdır.

Cumhuriyetimizin 100. Yılına doğru giden süreçte demokrasinin, cumhuriyetimizin var oluş idealleri ile güçlü bir Türkiye atılımının ve değişimin canlı şahidiyiz.  Tüm Türkiye’nin en ücra köşesinden tutun da şehir merkezlerine kadar tesis edilen sosyal devlet anlayışını hükümetimiz ve partilerimiz aracılığı ile hissettik. Bu hislerin tercümanı olan sizlerin heyecanına neden Datça’yı da katmayalım, neden güzel Datça’mızın yerel yönetimini iktidarımızın güzel hizmetleri ile buluşturmayalım.

İnsan, inandığını yaşadığı müddetçe ideallerini sürdürebilir. Seçimler geçer, hayat devam eder, dostluk ve güzel ilişkiler baki kalır. İnandığımızda başaramayacağımız hiçbir şeyin olmadığına geçmişimizden şahidiz. 12 mahallemizde yapacağımız sandık çalışmalarımızla, ev ziyaretlerimizle özellikle derdine derman olmayı amaçladığımız Datçalı hemşerilerimizle hem gönül bağı kuracak hem de bu ilçemize yeni bir soluk getirmek için var gücümüzle çalışacağız.

Cumalı, Datça, Emecik, Hızırşah, İskele, Karaköy, Kızlan, Mesudiye, Reşadiye, Sındı, Yaka ve Yazı mahallelerimize birer çalışma ofisi açarak daha belediyeyi kazanmadan belediyenin sorun çözme ve hizmet etme mekanizmasını hemşerilerimizin ayağına götürelim. Bu gerekirse bir ev olabilir, bir minibüs tahsis edilebilir ya da boş bir dükkân olur fark etmez. Biz Datçalı hemşerilerimizden uzak kalmayacak, aramıza mesafe koymayacak dert çözebileceğimiz bir sistem kuracağız.

Unutmayın ki belediyecilik olması gerekeni yapmaktır ve bunu bir ayrıcalıkmış gibi sunmamaktır. Kalanı ise gönül inşa etmektir. Datça’nın önemli değerlerinden şair Can Yücel’inde dediği gibi; “Bazen Tek ihtiyacımız olan bir el ve bizi anlayacak bir yürektir” el ele vererek yüreklerde taht kurmak için çalışacağız.

 Datça’nın geleceğini ve vizyonunu birlikte dizayn etmeliyiz. Datça’mızı şehirleştirmeden büyütmek, dev haline getirmeden geliştirmek, cüce olarak bırakmadan da güzelleştirip marka haline getirmek istiyoruz.

Datça için artık silkinip kendine gelme, değişime ve gelişime kapılarını açma vaktidir.

Bir şey değiştiren her şeyi değiştirir. Bir adam çıkar başbuğ Gazi Mustafa Kemal Atatürk gibi. Yedi düvele meydan okur. Onun peşinden gidenlerle birlikte nasıl ki memleketin yazgısı değişmiş, Cumhuriyet gibi Fikri hür vicdanı hür gençlerin, nesillerin yetiştiği bir ülke küllerinden doğarak yeniden kurulmuşsa bizlerde bu yola bu birlikteliğe ve sonunda yazgısı değişecek, makûs talihini yenecek bir Datça için bu sevdaya bu çalışmaya bu yorgunluğa talibiz.

Bizim yoklarla işimiz olmaz. Bizim işimiz varlarla. Bizler yıkan değil yapan, unutan değil hatırlatan, yok eden değil yaşatan olacağız.

Belediyecilik sadece bürokratlara bırakılamayacak kadar siyasi, sadece siyasi reflekslerle hareket edilemeyecek kadar teknik bir iştir. Bürokratik belediyecilik değil demokratik belediyecilik için yola çıktık. Bizler makam mevki sahibi olmak için hırsla değil, sahip olduğumuz makam ve mevkileri bırakarak şevkle heyecanla çalışmak için bu göreve talip olduk.

Biz belediyeye talip olurken birçok sorunla başa çıkmak zorunda olduğumuzu bilerek ateşten gömleği giymeye talip olduk. Bizler bu gömlekle beraber mum misali yanacağız ki Datça’mız aydınlansın. Devletin millete husumeti olmaz ancak hizmeti olur.  Hemşerilerimizin oylarına talibiz ama gönüllerine de talibiz. Bu talebimizle Datçalılar, huzurlu, mutlu, kazanımları yüksek ve çağdaş bir şehirde yaşamanın ayrıcalığını yaşamalı, iktidarın çözüm odaklı hizmetlerinden faydalanmalı ve daha göreve gelmeden işlerinin çözülebileceğini idrak etmelidirler.

Güzel bir söz var. ”Acelen varsa ne işin var Datça da”. Biz hizmette acele etmeliyiz.

Hesap sormak toya hesap vermek beye düşer. her daim hesap sorulabilen ve her daim hesap verebilen olacağız. Şeffaf bir yönetim sergileyeceğiz.

Adalet sükunet Hürriyet birlik. İşte yasamız budur.

Nasıl bir Datça?

Demokrasiye, insan haklarına ve özgürlüklere saygılı, fikir ayrılıklarını ve insanların yaşam tarzlarını zenginlik kabul eden, İnsanları özellikleri ve tercihlerinden dolayı ötekileştirmeyen bir Datça

Karar alma sürecinde katılımcı, eşitlikçi, çözüm yollarını ortak akıl ile ortaya koyan bir Datça

Üretken ve ürettiğini Dünya’ya sunan, yerel değerlerini markalaştıran ve kendi kendine yetebilen bir Datça

Doğaya saygılı, çevreye duyarlı, üretimde yeni teknolojileri ve olanakları kullanan bir Datça

Başta sokak hayvanlarımız olmak üzere her canlının rahatlıkla yaşayabileceği bir Datça

Tarihi ve kültürel değerlerimizi Uluslararası organizasyonlarla dünyaya tanıtan, bilim ve akıl öncülüğünde sanat ile yoğrulmuş bir Datça

Cahit Sıtkı Tarancı’nın dediği gibi

Memleket isterim Gök mavi, dal yeşil, tarla sarı olsun; Kuşların çiçeklerin diyarı olsun.

Memleket isterim Ne başta dert, ne gönülde hasret olsun; Kardeş kavgasına bir nihayet olsun.

Memleket isterim Ne zengin fakir, ne sen ben farkı olsun; Kış günü herkesin evi barkı olsun.

Memleket isterim Yaşamak, sevmek gibi gönülden olsun; Olursa bir şikayet ölümden olsun.

Bizler bu toprakların emanetçileriyiz.

 

 

Gelecek nesillere, çocuklarımıza daha mutlu bir Datça bırakmak için dili, dini, mezhebi, rengi, inancı ne olursa olsun. Atatürk ve cumhuriyetin ilkelerinden, yükselmek ve ileri gitmek ülküsünden yana pozitif tavır takınan herkesi ben ve arkadaşlarımla birlikte Datça için hizmet etmeye davet ediyorum.

Bu duygu ve düşünceler ile hepinizi muhabbetle selamlıyorum. İnşallah Rabbim bizleri mahcup etmesin.”  

 

 
Bu haber 131 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HAVA DURUMU
GAZETEMİZ

GÜNLÜK BURÇ
nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI